M.Marusik, J.Korwin-Mikke – rozmowy przez Skype w oddziale wrocławskim

M.Marusik, J.Korwin-Mikke – rozmowy przez Skype w oddziale wrocławskim

38
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek 19 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie Wrocławskiego Oddziału Kongresu Nowej Prawicy, w którym uczestniczyli zarówno członkowie partii jak i kandydaci na członków. Gościliśmy również Koleżanki i Kolegów z Jeleniej Góry i Opola. Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać za pośrednictwem łączy internetowych (skype) z obecnym Prezesem Kongresu Nowej Prawicy Michałem Marusikiem, a także Prezesem Januszem Korwin-Mikkem.
 
Przyjęta forma spotkania, tj. rozmowa z obydwiema stronami wydawała się najlepszą metodą wyjaśnienia wielu wątpliwości, niedopowiedzeń i nadinterpretacji, od których aż roi się w przestrzeni internetowej. Zarówno Prezes Michał Marusik, jak i Prezes Janusz Korwin-Mikke odpowiadali na bardzo wiele pytań z Sali, również na pytania z kategorii tych niewygodnych. Zebrani mieli także okazję porozmawiać chwilę (także przez skype) z europosłem Robertem Jarosławem Iwaszkiewiczem.
 
Sądząc po nastrojach podczas spotkania, jak i po jego zakończeniu uważamy, że było ono bardzo potrzebne, a wręcz konieczne. Wychodzimy z założenia, że w obecnej sytuacji – w jakiej znajduje się partia Kongres Nowej Prawicy – członkom, kandydatom i sympatykom należą się słowa wyjaśnień. Jednakże nie mogą one pochodzić tylko i wyłącznie od jednej ze stron wypaczając pełny obraz sytuacji. W całym tym zamieszaniu najważniejsze jest, aby nie dać się podzielić, by ludzie o poglądach konserwatywno-liberalnych mogli razem zmierzać do upragnionego celu, jakim są gruntowne zmiany w Polsce.
 
Pamiętajmy – wróg jest na zewnątrz, nie wewnątrz partii. Oczywiście, jak w każdej, tak szybko rozwijającej się organizacji, musiały pojawić się pewne tarcia. Powinniśmy sobie jednak uzmysłowić, że nie wynikają one z rozbieżności programowych, czy ideowych, lecz wyłącznie z różnorodności zdań na temat metod jakimi chcemy osiągnąć zamierzony cel.
Gorąco wierzymy, że nasze środowisko, może stanąć zwarte i gotowe do walki o lepszą Polskę.
 
Bogdan Diakowski
Sekretarz OWr KNP