Małgorzata Futujma Libertarian Party – relacja wideo z WOLNORYNKOWEGO CZWARTKU

Małgorzata Futujma Libertarian Party – relacja wideo z WOLNORYNKOWEGO CZWARTKU

18
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 05.02.2015 r. (czwartek) Wrocławski Oddział Kongresu Nowej Prawicy gościł w swojej siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej Panią Małgorzatę Futujmę, działaczkę Partii Libertariańskiej z Denver w USA. Pani Futujama wystąpiła z wykładem: „Rola konstytucji amerykańskiej w utrzymaniu tradycyjnych wartości i konserwatyzmu w USA”, w którym przybliżyła słuchaczom w jaki sposób amerykańska konstytucja, od czasu jej uchwalenia w 1787 roku, przez wieki broniła i nadal broni podstawowych wolności obywateli, a jakie są próby jej dyskredytowania przez lewicujące i „postępowe” ruchy nasilające się od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Poruszone przez Panią Futujamę zagadnienia wzbudziły duże zaciekawienie zgromadzonych gości. Podczas prelekcji mogliśmy usłyszeć również o tym, jak obecnie ukształtowana jest scena polityczna w Stanach Zjednoczonych, gdzie dominuje system dwupartyjny, pomiędzy który próbuje wbić się „klinem” właśnie Partia Libertariańska. Partia zrzeszająca w dużej mierze młodych, samodzielnie myślących i odważnych ludzi. Sporo czasu zostało poświęcone destrukcyjnym dla obywateli USA działaniom Partii Demokratycznej i Prezydenta Bracka Obamy.

Obraz dzisiejszych Stanów Zjednoczonych, jaki wyłonił się ze słów naszego gościa, przedstawia się ambiwalentnie. Z jednej strony to w dalszym ciągu kraj wolności i dużych możliwości m.in. dla przedsiębiorców (do grupy tej zalicza się również P. Futujma, która w opowiadała o zupełnie abstrakcyjnych dla polskiego przedsiębiorcy relacjach z pracownikami – prawie nieograniczona niczym swoboda umów). Z drugiej zaś strony, to kraj ogromnej inwigilacji (rodem prawie jak z Orwella) skręcający coraz bardziej w lewo za sprawą polityki obecnych władz.

Zachęcamy do zapoznania się z całym wykładem, co pozwoli każdemu z Państwa wyciągnąć własne wnioski o obecnej sytuacji w USA.

Małgorzata Futujma Wykład dla O. Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy 05.02.2015 – część 1:

Małgorzata Futujma Wykład dla O. Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy 05.02.2015 – część 2:


 

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego wywiadu, jakiego udzieliła nam przed wykładem prelegentka:
Małgorzata Futujma Wywiad dla O. Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy 05.02.2015

link do wydarzenia:
Wolnorynkowy Czwartek z KNP & Libertarian Party (USA)

[BD, JKM]