Pierwsza Rzeczpospolita dobrze funkcjonowała dzięki państwu minimum – powiedział Jacek Wilk we...

Pierwsza Rzeczpospolita dobrze funkcjonowała dzięki państwu minimum – powiedział Jacek Wilk we Wrocławiu

69
0
PODZIEL SIĘ

Pierwsza Rzeczpospolita dobrze funkcjonowała dzięki państwu minimum – powiedział Jacek Wilk we Wrocławiu

To nie będzie moja kampania, tylko kampania propagująca ideały naszego środowiska – taką deklarację złożył na spotkaniu we Wrocławiu kandydat na prezydenta RP mec. Jacek Wilk, którego mieliśmy zaszczyt gościć w siedzibie KNP w środę 25 lutego 2015.

Swój program, w duchu idei konserwatywno-liberalnej, skierował do małych, średnich przedsiębiorców i rolników, tj. do osób zajmujących się działalnością gospodarczą, którzy stanowią o potencjale ekonomicznym naszego kraju. „Te rzesze codziennie odczuwają utrudnienie w pracy przez złe ustawy, wysokie podatki i rzesze urzędników żyjących na ich koszt.” Swoją kampanię Jacek Wilk kieruje również do Polonii w nadziei, że wspólnie stworzymy kraj, do którego będą chcieli wrócić po latach tułaczki.

Dziś w Polsce- mówił, 4 osoby pracują na utrzymanie z podatków 1 osoby. To zabójcze obciążenie, ten koszt powinien rozkładać się na 100 osób. Dzień wolności podatkowej przypada u nas pod koniec czerwca, czyli oddajemy państwu 50% naszego dochodu, który następnie jest dystrybuowany przez urzędników i w ten sposób 70% pieniędzy jest marnotrawione. Ta sytuacja prawno-ekonomiczna wymaga natychmiastowej zmiany przez nowe ustawy i obniżenie podatków.

Polska, przez wstąpienie do UE, wróciła do gospodarki centralnie sterowanej. Bruksela narzuca nam ograniczenia m.in. w produkcji mleka, mięsa, cukru, itp. ze stratą dla rolników. Fundusze, które otrzymuje rolnik, wyjaśniał mec. Jacek Wilk, są wchłaniane przez oligopole, które podniosły ceny zakupu materiałów, nawozów, środków ochrony roślin, i to one są głównymi beneficjentami dotacji. Natomiast ceny skupu wyprodukowanych przez rolników płodów rolnych są poniżej kosztów produkcji. Nic dziwnego, ze ostatnio rolnicy w proteście ruszyli na Warszawę.

O polityce zagranicznej Polski J. Wilk powiedział, że powinna być długofalowa i opierać się o polską rację stanu. Przywołał tu, nielubianego przez obecne elity polityczne, premiera Orbana, który pokazał to, czego nasi nie potrafią. Węgry, stwierdził, są silnym graczem, bo są niezależni i kierują się swoim interesem narodowym, a ich polityka prorosyjska opiera się na rachunku ekonomicznym.
Bogactwo i siłę państwa powinno budować się przez zamożność jego obywateli. Polacy mają w sobie ducha przedsiębiorczości wpojonego przez obce wpływy i systemy, którym musieliśmy stawić czoła. Państwo nie może przeszkadzać w przedsiębiorczości Polakom, a prawo powinno być jedynie nakładką na rzeczywistość ekonomiczną. „Pierwsza Rzeczpospolita dobrze funkcjonowała dzięki państwu minimum” – stwierdził nasz kandydat na prezydenta RP.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele środowisk prawicowych, z którymi, Kongres Nowej Prawicy chce zbudować przed wyborami szeroki front poparcia. Spotkanie zakończyło się uroczystym podpisaniem porozumienia o współpracy organizacyjnej i technicznej podczas kampanii wyborczej mec. Jacka Wilka i p. Grzegorza Brauna. Porozumienie zawiera apel obu Kandydatów do ich sympatyków o solidarne zbieranie podpisów poparcia na listach obu Komitetów Wyborczych. Wydarzenie to jest bezprecedensowe i stanowi kamień węgielny dla dalszego budowania silnego środowiska prawicy.

 

jolanta dumnickaJolanta Dumnicka

Członek Zarządu
Oddziału Wrocławskiego
Kongresu Nowej Prawicy

 


PEŁNY ZAPIS WIDEO ZE SPOTKANIA Z PANEM JACKIEM WILKIEM:

Jacek Wilk kandydat na prezydenta Polski z ramienia Kongresu Nowej Prawicy – spotkanie z wyborcami we Wrocławiu 25.02.2015r. Kampania Prezydencka 2015


Porozumienie o współpracy kandydatów na prezydenta Polski mec. Jacka Wilka (KNP) oraz Grzegorza Brauna. WROCŁAW 25.02.2015 r. – Bogdan  Ludkowski, Jacek Wilk, Zbigniew Jarząbek

Bogdan Ludkowski – przedstawiciel Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna
Jacek Wilk – kandydat Kongresu Nowej Prawicy na urząd Prezydenta RP, Wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy
Zbigniew Jarząbek – Prezes Regionu Dolnośląskiego KNP, Prezes Oddziału KNP Wrocław

20150225_porozumienie_jacek_wilk_grzegorz_braun-ludkowski-wilk-jarzabek

 


 

Zdjęcia ze spotkania w  Oddziale Wrocławskim KNP z dn. 25.02.2015

mec. Jacek Wilk i Bogdan Diakowski – Sekretarz Oddziału KNP Wrocław
20150225_gosc_KNP_wroclaw_jacek_wilk_2
mec. Jacek Wilk prowadzi spotkanie w siedzibie oddziału KNP Wrocław
20150225_gosc_KNP_wroclaw_jacek_wilk_3
mec. Jacek Wilk oraz członkowie oddziału KNP Wrocław: Joanna Mitłaszewska, Andrzej Zajst
20150225_gosc_KNP_wroclaw_jacek_wilk_4

 


 

Relacje medialna oraz materiał filmowy z konferencji prasowej można zobaczyć tutaj